top of page
Çağdaş Vedik Kütüphane Serisi

Özgün Bhagavad Gita

Şri Şrimad
A.C. Baktivedanta Svami Prabhupada
Turkish_Bhagavad-gita-1.png
BBT Türkiye
BHAKTIVEDANTA BOOK TRUST TÜRKİYE

Uluslararası Krişna Bilinci Topluluğu Kurucu Açaryası (manevi öğretmen) Şri Şrimad A.C.Bhaktivedanta Swami Prabhupada, yetkili gurular zincirinden alınan Vedik literatürü modern çağın insanına sunmak üzere 1970 yılında Bhaktivedanta Book Trust’ı (BBT) kurdu. Tarihte ilk kez Şrila Prabhupada’nın tercümeleri ve yorumları aracılığıyla dünyanın en derin felsefe geleneği kısa zamanda geniş Batı izleyici kitlesi üzerinde ciddi bir etki göstermeye başladı. Dünya üzerinde yüzlerce bilim insanı Şrila Prabhupada’nın kitaplarını incelediler; eksiksiz bilginliğini ve orijinal Sanskrit metinlere bağlılığını; en derin ve incelikli felsefi konuları son derece sade ve kolay anlaşılır bir şekilde iletme konusundaki eşsiz yeteneğiyle birlikte övgüyle kamuoyuna duyurdular. Britannica Ansiklopedisi orijinal Sanskrit dilinden ciltler dolusu tercüme ve net yorumun “dünya çapında edebi ve akademik çevreleri hayrete düşürdüğünü” bildirdi.

Vedik bilgi zamanın başlangıcından beri milyonlarca insan için içsel huzurun, derin bilgeliğin ve spiritüel ilhamın kaynağı olmuştur. Çağdaş Vedik Kütüphane baskıları, bu transandantal bilginin, doğru uygulandığında, modern insanın yüz yüze olduğu sayısız problemi aşmasında, ona nasıl yardımcı olacağını pratik olarak ortaya koymak üzere tasarlanmıştır. 

YENİ ÇIKANLAR

Doğum ve Ölümün Ötesi

55

Mutluluk Mantrası 
 60
 

Krşna Yolu

 55 ₺

Yeni Çıkanlar
SRILA PRAPHUPADA KİMDİR?

İnsanlara jnana yani bilgi vermek insanlık için yapılabilecek en büyük hizmettir.

 

Bu yüzden toplum için asıl iyilik çalışmasını herkesi yazınlarımızla Tanrı kimdir, onlar kimdir ve aralarındaki ilişki nedir hakkında bilgilendirerek yapıyoruz.

A.C.Bhaktivedanta Swami Prabhupada

Bhaktivedanta Book Trust (BBT) Kurucusu

Şrila Prabhupada kimdir?
Benliğin Keşfi
BENLİĞİN KEŞFİ
ETKİNLİKLER
Ne zaman
26 May 2020 19:00
Nerede
Zoom Meeting
Etkinlikler
İletişim
bottom of page